Pożyczki pozabankowe – kto korzysta z pożyczek bez BIK?

Pożyczki pozabankowe – kto korzysta z pożyczek bez BIK? Pożyczki pozabankowe z roku na rok są coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób z nich korzysta i coraz więcej nowych firm pożyczkowych pojawia się rynku.

Skąd taka tendencja? Wynika to prawdopodobnie z faktu, iż banki coraz bardziej zaostrzają procedury uzyskania kredyt. Zmieniły się współczynniki obliczania zdolności kredytowej klienta, banki wymagają coraz większej liczby dokumentów, całkowicie zniknęła oferta kredytów na oświadczenie dla nowych klientów nie posiadających rachunku.

Kiedyś aby otrzymać pożyczkę w banku nawet na 50.000 zł wystarczyło oświadczenie klienta o miejscu zatrudnienia i wysokości uzyskiwanego dochodu. Oświadczenie o dochodach było oczywiście potwierdzane telefonicznie, ale wystarczyło to do podpisania umowy. Tym sposobem uzyskanie kredytu w banku było kilka lat temu możliwe “od ręki” czyli w przeciągu np. godziny czasu.

Z chwilą pojawienia się kryzysu w bankowości, forma kredytów w bankach na oświadczenie całkowicie zniknęła. Na dzień dzisiejszy na uzyskanie kredytu na oświadczenie może liczyć tylko stały klient banku, na którego konto wpływają dochody. Niektóre banki w takich sytuacjach na podstawie weryfikacji wpływów na konto oferują swoim stałym klientom kredy na oświadczenie. Na podstawie historii konta – do jakiejś wysokości, są to z reguły małe kwoty.

Pożyczki pozabankowe – kto korzysta z pożyczek bez BIK?

I właśnie w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy często potrzebują szybko pożyczyć pieniądze, bez zaświadczeń, bez wyciągów, czy nawet bez zdolności – pojawiły się oferty pożyczek pozabankowych. Wydawać by się mogło, że z tzw. szybkich pożyczek korzystają wyłącznie klienci, którzy mają negatywną historię kredytową lub którym banki odmawiają kredytu. Nie jest to prawdą. Oczywiście takie osoby też sięgają po pożyczki pozabankowe, ale stanowią oni ok 60% klientów. Pożyczki pozabankowe zastąpiły dawne kredyty bankowe na oświadczenie. Co za tym idzie często po szybkie pożyczki pozabankowe sięgają osoby, które potrzebują szybko pożyczyć pieniądze a np. nie mogą od ręki załatwić zaświadczenia o zarobkach.

Z pożyczek pozabankowych bardzo często korzystają również osoby prowadzące działalność gospodarczą. Nie od dziś wiadomo, że procedura uzyskania kredytu bankowego w przypadku prowadzonej działalności jest bardzo złożona. Zaświadczenia z ZUS / US, PIT-y, wyciągi z konta firmowego i osobistego to wszystko nie brzmi zachęcająco tym bardziej kiedy chodzi o niewielką sumę pieniędzy, np. 10.000 zł.

Pożyczki pozabankowe – kto korzysta z pożyczek bez BIK?

przepisy prawa

Pożyczki pozabankowe są regulowane przepisami prawa bankowego i ustawą o kredycie konsumenckim. A zatem klient tak samo jak w przypadku kredytu bankowego ma prawo w przeciągu 14 dni odstąpić od umowy, a także ma prawo do zwrotu części kosztów w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki. Warunki pożyczek pozabankowych są coraz atrakcyjniejsze. Na dzień dzisiejszy jest wiele dobrze znanych firm, które oferują pożyczki bez zaświadczeń nawet do 15.000 zł. Biorąc pod uwagę oprocentowanie pożyczki na poziomie 10% w skali roku wygląda to naprawdę nieźle. Pożyczki pozabankowe nie są już kojarzone z dawną lichwą czy bezprawiem a stały się doskonałą alternatywą kredytów bankowych.

Niskie oprocentowanie, brak wymaganych zaświadczeń, możliwość uzyskania gotówki w ciągu jednego dnia, możliwość wcześniejszej spłaty z uwzględnieniem zwrotu części opłat. To wszystko czyni pożyczki pozabankowe bardzo atrakcyjnym produktem kredytowym po który sięga coraz więcej osób.

Pożyczki pozabankowe – kto korzysta z pożyczek bez BIK?

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać pożyczkę?

Pożyczki pozabankowe są bardzo łatwo dostępne. Najprościej i najszybciej jest po prostu wziąć pożyczkę w biurze kredytowym. Jak wcześniej wspomnieliśmy do 15.000 zł wystarczy zazwyczaj dowód osobisty a na wypłatę pieniędzy można liczyć w ciągu kilkunastu minut od podpisania umowy w biurze. Aby uzyskać pożyczkę pozabankową trzeba uzyskiwać dochody oraz przejść pozytywną weryfikację w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG).

Pożyczki bez BIK Łódź – sprawdź ile możesz pożyczyć. Gwarantujemy najlepszą ofertę pożyczek bez BIK w Łodzi.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]