6 rzeczy do zrobienia przed zmianą motywu WordPress

Strony wordpress to obecnie jedna z najpopularniejszych platform w Internecie. Wiele osób używa tego CMS do zarządzania treścią na swoich stronach internetowych. Jeśli używasz również tego systemu, być może znasz niektóre niestandardowe motywy dostępne na tej platformie. Możesz zmieniać swoje motywy w zależności od swoich potrzeb lub preferencji.

Musisz jednak wykonać kilka kroków przygotowawczych, zanim zaczniesz zmieniać motywy WordPress.  Możesz postępować zgodnie z niektórymi z tych przydatnych wskazówek, aby uniknąć problemów, które mogą wystąpić w przyszłości. Te wskazówki mogą pomóc w płynnej zmianie motywów bez utraty ważnych elementów w witrynie.

Zapisz wszystkie ważne szczegóły z bieżącego motywu

To ważny krok, który wykonujemy również w naszej agencji programistycznej WordPress. Możesz przejść do pliku functions.php z bieżącego motywu. Zanotuj wszystkie te kody przed przejściem na nowy motyw.

Te kody są wymagane, gdy chcesz przywrócić swoją witrynę, aby w przyszłości korzystać z tego motywu. Nie zapomnij wpisać nazwy swojego aktualnego motywu, dzięki czemu nadal możesz znaleźć rozwiązania dostępne w Internecie, zwłaszcza gdy pojawią się problemy w przyszłości.

Zrób kopię zapasową swoich plików

Zanim zaczniesz przechodzić do nowego motywu, możesz rzucić okiem na tę wskazówkę. Wszyscy nasi eksperci w naszej agencji programistycznej WordPress zawsze robią ten krok przed zmianą motywów naszych klientów. Utworzenie kopii zapasowej zapobiegnie utracie ważnych plików w przyszłości.

Niektóre popularne wtyczki są obecnie dostępne w Internecie. Jedną z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych jest BackupBuddy. Może być używany do tworzenia pełnej kopii zapasowej witryny dla Twojej witryny. Możesz również skorzystać z naszej usługi w naszej agencji programistycznej WordPress do tworzenia plików kopii zapasowych z Twojej witryny.

Użyj trybu konserwacji na swojej stronie internetowej

To kolejna polecana wskazówka, którą polecamy naszym klientom w naszej agencji programistycznej WordPress. Nie chcesz, aby odwiedzający byli rozczarowani wyglądem Twojej witryny, zwłaszcza gdy zmieniasz motyw na nowy. Możesz korzystać z trybu konserwacji przez około 30 – 60 minut podczas procesu przesyłania. Musisz upewnić się, że wszystko działa poprawnie, zanim będziesz mógł dezaktywować ten tryb konserwacji.

Ten tryb konserwacji przyda się, aby Twoi obserwatorzy lub odwiedzający wiedzieli o tym, co dzieje się w Twojej witrynie. Nasza agencja programistyczna WordPress może polecić kilka wtyczek, których można użyć do stworzenia dostosowanej strony obsługi witryny.

Testuj w różnych przeglądarkach

Przed zakończeniem procesu migracji możesz przetestować swoją witrynę w różnych przeglądarkach. Różne przeglądarki zwykle zachowują się inaczej, więc możesz przetestować swoje witryny w tych przeglądarkach, aby upewnić się, że Twoja witryna może działać poprawnie. Chcesz, aby Twoi odbiorcy mieli dostęp do Twojej witryny z dowolnej ulubionej przeglądarki. Istnieje kilka popularnych narzędzi, których możesz użyć do testowania swojej witryny w kilku różnych przeglądarkach. Skontaktuj się z naszą agencją programistyczną WordPress, aby zapytać o polecane przez nas narzędzia.

Sprawdź czas ładowania

To kolejna ważna rzecz, którą musisz zrobić, zwłaszcza gdy zmieniasz motyw na nowy w swojej witrynie. Możesz wziąć numer czasu ładowania, aby wybrać odpowiedni motyw dla swojej witryny. Upewnij się, że wybierasz najlepszy motyw z dużą szybkością ładowania. Minimalne motywy są zalecane dla tych, którzy chcą mieć szybką stronę internetową. Nasza agencja programistyczna WordPress, która oferuje strony internetowe Warszawa może polecić niektóre z najpopularniejszych narzędzi do zwiększania szybkości stron internetowych, które są dostępne w Internecie.

Zatrudnij profesjonalnych ekspertów do pracy nad Twoim motywem WordPress

Jeśli nie chcesz mieć wielu problemów podczas zmiany motywu na nowy, możesz zatrudnić profesjonalnych ekspertów do pracy nad motywem WordPress. Nasza profesjonalna agencja programistyczna WordPress jest gotowa pomóc Ci szybko zmienić motyw w Twojej witrynie, dzięki czemu możesz przejść do nowego motywu bez żadnych problemów. Nasza agencja programistyczna WordPress ma kilku profesjonalnych ekspertów, którzy mają duże doświadczenie w zmienianiu motywu ze stron internetowych naszych klientów.

***

Artykuł został przygotowany we współpracy z strony internetowe Warszawa Codelabel.

Polecamy również artykuł: Czym jest zdrowy styl życia?