Kredyt konsolidacyjny – czy warto i komu się opłaca?

kredyt konsolidacyjny – czy warto? Kiedy kredyt konsolidacyjny się opłaca? Czy zawsze konsolidacja jest dobrym wyborem? Jakie kredyty można skonsolidować? Jak banki rozliczają przedterminowe spłaty i o czym warto pamiętać. Dziś postaramy się przekazać Wam niezbędne informacje do podjęcia słusznej decyzji w sprawie kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto?

Zacznijmy od początku……czyli czym jest kredyt konsolidacyjny i kto o taki kredyt może się starać?

Kredyt konsolidacyjny to zwykły kredyt gotówkowy z przeznaczeniem spłaty innych kredytów. Warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego są dokładnie takie same jak jak przy kredycie gotówkowych. Wnioskodawca musi przedstawić zaświadczenie z pracy o uzyskiwanych dochodach oraz posiadać dobrą historię kredytową – bank dokonuje oceny zdolności kredytowej klienta, oraz weryfikuje bazy BIK i BIG. Jeśli decyzja banku jest pozytywna pozostaje tylko podpisać umowę. Bank nie wymaga z reguły żadnych zabezpieczeń ani poręczycieli a kredyt taki może być rozłożony nawet na 12 lat.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto? czyli co zyskamy dzięki konsolidacji?

FAKT 1: Kredyt konsolidacyjny na spłatę innych zobowiązań takich jak kredyty, pożyczki, karty kredytowe, limit w koncie to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która ma problem z terminową spłatą swoich zobowiązań. Dzięki konsolidacji zamiast np. pięciu rat w miesiącu spłacamy tylko jedną ratę w dodatku znacznie niższą – dzięki czemu wiele osób może w ten sposób odzyskać płynność finansową.

FAKT 2: Kredyt konsolidacyjny pozwala obniżyć ratę nawet o połowę – jak to możliwe? Głównie poprzez wydłużenie okresu spłaty. Kredyty konsolidacyjne oferowane przez większość banków są dostępne nawet na 12 lat. Poprzez wydłużenie okresu spłaty można uzyskać znacznie niższą ratę.

FAKT 3: Kredyt konsolidacyjny jest tańszy od zwykłego kredytu gotówkowego a to dlatego, że czym większa kwota kredytu tym lepsze warunki kredytowania. Większość banków oferuje niższe oprocentowanie kredytu który przekracza pewną kwotę z reguły jest to pułap ok 40.000 zł. Tak więc jeśli połączymy kilka mniejszych kredytów w jeden większy uzyskamy preferencyjne warunki kredytowania czyli krótko mówiąc niższe oprocentowanie kredytu w trakcie całego okresu trwania umowy.

FAKT 4: Jedno ubezpieczenie kredytu zamiast kilku również pozwala zminimalizować koszty a z tytułu wcześniejszej spłaty kredytów, które konsolidujemy należy nam się zwrot części kwoty ubezpieczenia za “okres niewykorzystany”.

FAKT 5: Kredyt konsolidacyjny jest zdecydowanie tańszy niż karty kredytowe i limity odnawialne.

FAKT 6: Biorąc kredyt konsolidacyjny możemy wnioskować o dodatkową gotówkę na dowolny cel.

FAKT 7: Dzięki konsolidacji kredytów i obniżeniu raty zyskujemy większą zdolność kredytową czyli mamy szansę na uzyskanie dodatkowej kwoty gotówki w dowolnym czasie.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto? podsumowanie – czy kredyt konsolidacyjny zawsze się opłaca?

W większości przypadków kiedy posiadamy kilka kredytów zamiana ich na kredyt konsolidacyjny będzie opłacalna. Nawet jeśli nie będziemy chcieli wydłużyć okresu trwania umowy będziemy mogli uzyskać niższą ratę dzięki obniżeniu oprocentowania czy zwrotom z ubezpieczenia spłaconych kredytów. Dodatkowo jeśli ktoś potrzebuje gotówki prawdopodobnie nie będzie z tym problemu.

Kredyt konsolidacyjny – oferta kredytowa w Credit Banque

Kredyt konsolidacyjny w Credit Banque to przejrzyste zasady, oraz pewność uzyskania najlepszej oferty spośród wszystkich banków dostępnych na rynku. Nasi doradcy służą fachową wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]